Tavaly ilyenkor napvilágot látott évezredünk talán eddigi legsikeresebb és legfrappánsabb felsőoktatási szlogenje: A LEGJOBB várja A LEGJOBBAKAT!
Nos, ebből nyilván bárki kitalálhatja, melyik intézményről van szó. Főként, hogy melyik karról. De miért is a legjobb?
1. Ez az egyetem rendelkezik a legnagyobb számú professor emeritus kitüntetést elnyert oktatóval. Értsd: az oktatói gárda átlagéletkora súrolja a 60-as határt. Felülről. Gyengébb idegzetűek jobb, ha kerülik a különösen veszélyeztett szakokat, ahol az oktatóhalandóság jelentősen gátolja a kurzus elvégzésének lehetőségét. Előadásokra érdemes diktafonnal érkezni, így a rögzített szöveget otthon kétszeres sebességre állítva a maga valójában még élvezhetőnek is titulálhatjuk. Egyébiránt kávéfogyasztás valamely prof. em. által tartott kurzus előtt szigorúan tilos.
2. A Tanulmányi Osztály szervezeti felépítése teljes tökéletességében mintázza a knósszoszi palota útvesztőjét. Térben, és mint mondtam, felépítésben is. A szobákat gyakorlatilag megtalálni lehetetlen, a cseles tervezők ugyanis a tízes számrendszeren belül egy sajátos logikát alkalmaztak: egy teremhez több számot, vagy éppen egy számhoz több termet rendeltek hozzá. De mindenképp megállapítható, hogy az ügyintéző - terem -szám háromszögében minden hallgató elveszik egyszer. A dolog érdekessége, és pozitívuma is egyben, hogy a hosszas bolyongás után végül minden bátor egyetemista eljut a labirintus mélyére és feltárja a titkos ajtót, mely a megoldást rejti. Vagyis a 130as szobát. Ahol minden adatbázis elérhető, és minden ügy elintézhető. Csak rá kell bukkanni.
3. A Kari Könyvtár a modern technikai újítások széles skáláját kínálva segíti a hallgatók munkáját. A tíz közhasználatú pc-n nemrégiben vittek végbe egy forradalmi újítást a kénylemesebb szörfözés céljából: a Dos Win95ös operációs rendszert felváltotta a jóval korszerűbb XP, mely kompatibilisnek bizonyult az Explorer legújabb verziójával (6.0). Egy teljes gép szövegszerkesztés céljára van fenntartva, itt internetkapcsolat nincs. A nyomtatást egyébként könnyen, gyorsan, frissen: floppy-lemezek használatával oldják meg a szakképzett könyvtárosok. Rendszergazda nincs.
4. szerkesztés alatt
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.